Kontakt do studia
Dočasně mimo provoz

Lymfodrenáž

LymfodrenážLymfatické masáže /lymfodrenáže/ aktivují průchod lymfy mízovody a uvolňují lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie nebo látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

BTL - lymphastim funguje na principu interminentní přístrojové komprese /presoterapii/ tzn., že pracuje s postupující tlakovou vlnou, umožňující kompresní lymfodrenáž. Masáž končetiny se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých stlačený vzduch vhání hadicovým systémem základní přístroj /kompresor/. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají lehké, rytmické tlakové vlny. Běží od špiček chodidel nebo od kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Přístrojová presoterapie je velmi pozitivně vnímána jako velmi příjemný a účinný druh léčby otoků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu.

Přístrojová lymfodrenáž pomocí přístroje BTL - 6000 Lymphastim, od dubna 2009 novinka na trhu.

Účinky lymfodrenáže

Kontraindikace k ošetření lymfodrenáží

Doporučení před provedením lymfodrenáže

S sebou na proceduru si vezměte nejlépe bavlněné oblečení (triko, tepláky, ponožky). Nezapomeňte si těsně před procedurou dojít na toaletu.

Zvolte si z 10 nabízených programů ten nejvhodnější:

  1. celulitida
  2. detoxikace
  3. lipedém a otoky
  4. obezita
  5. péče po liposukci
  6. prevence křečových žil
  7. regenerace
  8. syndrom těžkých nohou
  9. zlepšení elasticity pokožky
  10. úponové bolesti nohou

Jak lymfodrenáž probíhá?

Lymfodrenáž se provádí v pohodlí na lehátku, alespoň hodinu po jídle a neměla by být přerušována. Po drenáži se ledvinami vyloučí větší objem tekutin a moč může mít neobvyklý pach a barvu. To je způsobeno vyplavenými škodlivými látkami. Je tedy vhodné po proceduře hodně pít. 

Výsledek po lymfodrenáži je okamžitý! Již po první proceduře v délce 60 minut je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. K ošetření celulitidy je optimální alespoň 10 aplikací nejlépe 2x týdně. Břišní manžeta přispívá ke snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha také podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a odchod stolice. V tomto ohledu se výsledek dostavuje již po první aplikaci. Stejně jako masáž ostatních částí těla je pociťována jako příjemná a uvolňující.

Ceník lymfodrenáží